Dün Bugün Çanakkale Slaytı
Dün ve Bugün: ÇANAKKALE

Yüz yıllık bir zaman diliminde coğrafyalar hiç bir değişime uğramadı. Yıllar önce kazılan siperlerin çoğunu bugün görebiliyoruz, dağlar, tepeler, denizler... Binlerce askerin koşarak çıktığı sahillerde şimdi ya onların şehitliklerini, ya da geriye kalan kum tanelerini görüyoruz.

Bugün Gelibolu yarım adasında dolaştığınızda, toprakların derinliklerinde tarihten kalan kanlı muharebelerin izlerini hissediyorsunuz. Kulağınıza o savaş günlerinin patlamaları, kurşun sesleri, Mehmetçiğin Allah Allah! sesleri geliyor. Çünkü Çanakkale yalnızca bir kara parçası değil, yüzbinlerce insanın artık ebedi vatanı...

Slaytizle.com ekibi olarak bu slayt görselini hazırlarken amacımız, tarihten gelen izlerin bugün ne oranda yaşandığını incelemek ve görsel hali ile sizlere sunmaktı. İnternet arşivlerinden derlediğimiz gerçek fotoğrafların çekildiği noktaları tespit edip sizler için Çanakkale Savaşı'nın Zafer noktalarında çekimler yaptık. Daha sonra bunları özel teknikler kullanarak bir araya getirdik.

Dün Bugün Çanakkale slaytını izlediğinizde aslında bugün ne kadar huzurlu ve rahat bir ortamda yaşadığımızı yeniden fark edecek, yıllar önce bugün biz huzurlu ve özgür yaşayabilelim diye canlarını veren şehitlerimizi bir kez daha anacak ve şükranlarınızı sunacaksınız.

Dünyadaki hangi kara parçası Gelibolu kadar değerli?
Nice ömürler yetişsin diye, kendi ömürlerini bitiren bir nesil…
Dün dumanların gökyüzünü kapladığı…
Barut kokusunun her yanı sardığı…
Ölüler, yaralılarla, dolu bu topraklar…
Bugün çok sakin…

Çanakkale Savaşı, Dün Bugün Slaytı içeriğinde zaman tüneline gireceğiniz noktalar:
 • Bomba Sırtı
 • Ertuğrul Koyu
 • Anzak Koyu
 • Cesaret Tepe
 • Zığındere
 • Mecidiye Tabyası
 • 4000 KB
  Slaytı Sesli İzleyiniz
  İlgili aramalar:
  çanakkale 1915 zaferi slaytı, çanakkale savaşı 1915 slaytı, çanakkale 1915, 18 mart
  © Copyright 2004 - 2019 | Slaytizle.com® Mega Tasarım 'ın Tescilli Markasıdır.
  YASAL UYARI : Sitedeki tüm içeriklerin hakları Slaytizle.com®'a aittir.