Şifre Hatırlat
 
Kader Gemisi Nusret
Çanakkale savaşlarında karadan savaş başlamadan önce deniz savaşları ile ilk çatışmalar yaşandı.Zaten ilk şehitlerimizi de boğaza girmeye çalışan düşman savaş gemilerinden yapılan saldırılar ile vermiştik. Çanakkale Boğazı özellikle Rusya, Avrupa bağlantısı ve İstanbul boğazı ile birlikte çok önemli bie geçiş kapısı konumunda.

Düşman güçlerinin 1. Dünya savaşında en çok istedikleri şey boğazlar ve İstanbul'a sahip olmaktı. Bunun için Dünyanın her yerinden askerler topladılar ve dev bir aramada ile Çanakkale'ya saldırdılar.

Ancak kara savaşlarında kahraman askerlerimiz düşmana dur derken, denizdeki çatışmalarda ve uygulanan tatiklerle de düşmana önemli derecede yara verilmiştir. Çanakkale savaşlarında deniz harbi denildiğinde tarihe kazınış küçük ama yaptıkları ile devleşmiş bir gem göze çarpar: Nusrat Mayın Gemisi.

Yüzbaşı Tophaneli Hakkı Bey komutasındaki gemi savaş öncesinde boğaza döşediği mayınlarla savaşın kaderini değiştirmiş belki de zaferde en önemli gemilerden birisi olmuştur. Nusret Mayın Gemisi, İngiliz donanmasına ait IRRESISTTBLE ve OCEAN gemileriyle, Fransız donanmasına ait BOUVET zırhlı gemilerinin boğazın karanlık sularına gömülmesini sağlayan mayınları döşemiştir.

NUSRET MAYIN Gemisi ile ilgili bir slayt izlemek istiyorsanız. Bu konu ile ilgili bir sunuya ihtiyacınız varsa aradığınız en profesyonel Nusret Mayın Gemisi slayt gösterisine ulaştınız.
1440 KB
Slaytı Sesli İzleyiniz
İlgili aramalar:
nusret mayın gemisi slayt, nusret mayın slayt
  • Üyelik Sözleşmesi
  • Gizlilik Sözleşmesi / Politikası
  • Mesafeli Satış Sözleşmesi
  • Teslimat ve İade şartları
  • İletişim

  • © Copyright 2004 - 2017 | Slaytizle.com® Mega Tasarım'ın Tescilli Markasıdır.
    YASAL UYARI : Sitedeki tüm içeriklerin hakları Slaytizle.com®'a aittir.